Zülfikar AKTAN Kayabaşı Mahallesi Muhtar Adayı…

23509

Kayabaşı’na Medyacı, Eğitimci ve Fedakâr Muhtar Adayı..

Kayabaşı Mahallesi Muhtarlığı için adaylığını koyan Zülfikar Aktan guncelbilgiler.net sayfamıza açıklamalarda bulundu ve yapmak istediklerini bizlerle paylaştı.

İşte o açıklamalar;

“MUHTAR DEVLETİN EN KÜÇÜK İDARİ YAPISININ BAŞIDIR. SORUMLULUK VE FEDAKÂRLIK İSTER” diyen Aktan, “MUHTARLIK HALKLA BÜTÜNLEŞMEYİ GEREKTİRİR. RABBİM DİLERSE HALKIMIZA HİZMET ETMEYE GELİYORUM İNŞALLAH” dedi.

Komşu, arkadaş, dost ve bölge insanlarının  yoğun talepleri üzerine önümüzdeki seçimlerde mahalleye muhtar adayı olduğunu ifade eden Aktan, “Sizlerde  iyi bilirsiniz ki muhtarlık  tüm siyasi partilere eşit uzaklıkta ve eşit mesafededir. Hiçbir siyasi partiye bir diğerinden daha yakın değilim.  Kayaşehir çok yeni bir yerleşim yeri olduğu için bir çok eksiği var. Amacım tüm Kayaşehir’de muhtarlık vesilesiyle ulaşım, sağlık ocağı, hastane, kültür merkezi, camii, alışveriş merketleri, belediye ekmek büfeleri vb.  manevi sosyal ekonomik ve diğer sorunları hiyerarşik yapıya uygun olarak Kaymakamlık,  Başakşehir Belediyesi,  Büyükşehir Belediyesi ve Valilik ile birlikte sosyal devlet ilkesi gereği düzenlenebilecek ve yapılabilecek halkımıza yönelik tüm kurslar sosyal etkinlikler faaliyete geçirilerek  yardım ve destekleri sağlamak olacaktır”   Kısaca halkımızın yararına olan her eksikliği beraber tamamlamaya çalışacağız diyerek konuştu.

“MUHTARLIK HALKA HİZMETİ HAKKA HİZMET ANLAYIŞIYLA HAREKET EDEREK TELAKKİ EDER” diyen Aktan,  “MUHTAR, YILMADAN USANMADAN VAR OLAN VE SONRADAN OLABİLECEK TÜM SORUNLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞIR. HALKLA İÇİÇE VE BİRLİKTE YAŞAYAN İNSANİ TÜM SORUNLARIMIZA ÇÖZÜM ÜRETEN GENÇ DİNAMİK HİYERARŞİK YAPIYI İYİ BİLEN HALKA FAYDASI OLACAK BİR MUHTAR ADAYI DESTEKLERİNİZLE SİZLERE HİZMET ETMEK İÇİN YOLA ÇIKIYOR” diye ifade etti.

Kendisine “Sizin muhtarlık anlayışınızı özetleyecek birkaç söz özler söyler misiniz?” dediğimiz Aktan şu açıklamalarda bulundu.

Evden  çıkamayan   ya da  çıkması çok güç olan hasta ve yaşlıların  doktoru,
Bulunduğu yerde tedavi görmek zorunda kalan  yaşlı ve hastaların  hemşiresi,
Maddi  durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın  sosyal yardımlaşma vakfı,
Ekonomik Sıkıntılardan dolayı okuyamayan öğrencilerin velisi,
Yetim ve öksüzlerin hamisi olacağım inşallah.

Söylediklerinin afaki olmadığının altını çizen Aktan, “Devlet idaresini bilen zaten bunların vatandaşlık hakkı olduğunu bilir. Ben sadece  hiyerarşik yapıya uygun davranıp yardımları hızlandıracağım. Yani hizmetin ivedi bir şekilde  yerine gelmesini sağlayacağım İnşallah. Hiç bir siyasi amaç gütmeden herkese eşit mesafede hizmet etmeyi amaçlıyorum” diye belirtti.

AKTAN’ın Muhtarlık için yazdığı DİZELER…

Mahallemizin  güvenliği
Camiimizin  hizmetkarı
Öğrencilerimizin  arkadaşı
Esnafımızın dert ortağı
Çevremizin peyzajcısı
Olmaya gönüllü adayım.

Her bölgede ailece hoş bir vakit geçirilebilecek bir  mekan
Her blokta blok sakinlerinin ortak kullanacağı bir daire
Blok sakinleri arasında imece grubu  oluşturmaya
Yani beraberce  kaybettiğimiz değerleri kazandırmaya adayım

“İnsan güzel bir dil ile sosyal varlıktır” diyen Aktan, “Bu dünyanın tüm nimetleri biz insanoğlu için yaratılmıştır. Bu nimetleri insanlara hiyerarşik yapılar paylaştırır. Bazen maaş olur bazen işçilik, bazen vakıf, bazen sosyal yardım bazen kaymakamlık yardımı bazen çiftçi yardımı adı altında olur. Önemli olan herkesin kendine düşen görevi hakkıyla yapabilmesidir. Muhtar hiyerarşik yapıyı iyi bilir, sosyal olur, halkın içinden ve halk için görev yaparsa halkına düşen yardımları adilce dağıtılmasına vesile olur. Rabbim beni adilce görev yapanlardan eyler inşallah” dedi.

Söylediklerinin afaki olmadığını söyleyen Aktan “Çünkü devlet idaresini bilen zaten bunların vatandaşlık hakkı olduğunu bilir. Ben sadece  hiyerarşik yapıya uygun davranıp yardımları hızlandıracağım. Yani hizmetin ivedi bir şekilde  yerine gelmesini sağlayacağım inşallah. Hiç bir siyasi amaç gütmeden herkese eşit mesafede hizmet etmeyi amaçlıyorum” dedi.

ZÜLFİKAR AKTAN KİMDİR?

1975 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlköğretim ve Lise öğrenimini Mersin’de tamamladı.
Harran Üniversitesi Radyo Televizyon Yayıncılığı Bölümünden 1998 yılında mezun oldu.
Aynı yıl yerel özel bir televizyonda haber müdürlüğü yaptı.

2002 yılında Özel bir holdingte satış ve pazarlama uzmanlığı Eğitim Koordinatörü olarak göreve getirilen AKTAN, 10 yıl boyunca görevine devam etti.
AKTAN, halen Özel bir firmada İthalat İhracat satış ve pazarlama koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.
Sivil Toplum çalışmaları ile de dikkat çeken AKTAN, birçok vakıf ve derneğin kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaptı.
Kayaşehir kurulduğundan beri burada ikamet eden Aktan evli 3 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

facebook: www.facebook.com/zulfikar.aktan.5

twitter: www.twitter.com/zulfikaraktan

mail: zulfikaraktan@hotmail.com.tr

Tel: 0532 609 66 26