Youtube’a erisim engellendi

929746_detay

Twitter’dan sonra video paylaşım sitesi Youtube’a da erişim kapatıldı. TİB’in resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, sitenin TİB tarafından erişime engellendiği belirtildi.

TİB, Çok gizli Suriye görüşmesinin siteye yüklenmesinin ardından siteye erişimi durdurdu. TİB’in resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, sitenin TİB tarafından erişime engellendiği belirtildi. Alınan kararın İnternet ulaşımı sağlayan şirketlere tebliğ edildiği belirtildi. Yasaklama kararının, gün içinde operatörler ve şirketler tarafından uygulamaya konulacağı bildirildi.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın sitesinde yer alan sorgulama ekranına www.youtube.com adresi yazıldığında, sorgulama ekranının altında ‘Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından erişimi engellenmiştir’ ifadesi yer alıyor.

ekran_resmi_2014-03-27_16.35.04

Başbakanımız daha önce yapmış olduğu açıklamada “Twitter dediğiniz olay nedir? Bir şirket. Bu olayın arkasında aslında Youtube var. Youtube’un avukatlarıyla çalışıyorlar.” demiş ve youtube’nin bir nevi Twitter gibi kapatılabileceği sinyalini vermişti.